Aktualności

17.12.2023

Abicor Binzel – gwarancja jakości, długiej żywotności i powtarzalności

Abicor Binzel – gwarancja jakości, długiej żywotności i powtarzalności
 
Standard BINZEL stanowi swoiste źródło odniesienia, którym kierujemy się za każdym razem, gdy poszukujemy części zamiennych, akcesoriów czy też uchwytów spawalniczych. Standard ten wywodzi się od nazwy niemieckiego producenta, który rozpoczął swoją działalność w 1945 roku, skupiając się na rozwiązaniach przeznaczonych dla branży spawalniczej. Firma zaczęła produkować pierwsze uchwyty do spawania w osłonie gazów ochronnych, po czym przystąpiła do wytwarzania uchwytów do spawania metodą MIG/MAG oraz TIG a także do cięcia plazmowego. W stosunkowo krótkim czasie marka ta zrewolucjonizowała rynek spawalniczy, cały czas udoskonalając swoje produkty i poszerzając asortyment o innowacyjne rozwiązania. Firma Abicor Binzel otworzyła swoje zakłady produkcyjne w USA, Brazylii, Indiach i Chinach, stając się wiodącym graczem na międzynarodowej arenie, wyznaczając najwyższe standardy w branży.
 
Standard Binzel oznacza przede wszystkim najwyższą jakość podczas procesu spawania, za którą przemawia niespełna osiemdziesiąt lat doświadczenia tego renomowanego producenta, który ustanowił wysokie normy konieczne do spełnienia także przez innych producentów urządzeń i części spawalniczych. System Binzel to w głównej mierze ustandaryzowane rozwiązania zapewniające jakość na najwyższym poziomie, powtarzalność procesów oraz wyższą produktywność urządzeń dzięki ich optymalnej żywotności , co przekłada się na krótszy czas przestojów i sumarycznie niższe koszty eksploatacyjne.
 
Mając na uwadze fakt, iż nasz rynek zalewają tańsze zamienniki z rynku azjatyckiego należy dobrze zastanowić się zanim dokonamy zakupu. Produkty markowane przez firmę Abicor Binzel posiadają określone właściwości i cechy wyróżniające je od tańszych imitacji, lecz są droższe. Z drugiej strony, bardziej przystępne cenowo zamienniki coraz częściej wyglądają niemalże identycznie, co oryginalne części Abicor Binzel i zdają się idealnie pasować. Nie należy jednak dać się zwieść, gdyż w długoterminowej perspektywie zamienniki oferują jedynie pozorne oszczędności, nie tylko z uwagi na niższą jakość ich wykonania, lecz przede wszystkim ze względu na krótszą ich żywotność. Finalnie prowadzi to do częstszych przestojów urządzeń wynikających z potrzeby poświecenia znacznej ilości czasu na wymianę części, czego każdy pragnie uniknąć.
 
Naszym Klientom oferujemy wyłącznie oryginalne części Abicor Binzel, gdyż jesteśmy przekonani, że warto zaufać marce, która wyznacza standardy od ośmiu dekad gwarantujące najwyższą jakość, maksymalną żywotność i powtarzalność procesów.
 
W naszej ofercie znajdą Państwo oryginalne części Abicor Binzel

DANE KONTAKOTWE

WELD-line Przemysław Tuptanowski

NIP: 9671068082

info@weld-line.pl

+48 662 335 018

 

+48 52 52 22 095

 

 

FORMULARZ